Shqiperia

Falja e Fitër Bajramit, Komuniteti Mysliman njoftim të rëndësishëm për besimtarët

falja e fiter bajramit komuniteti mysliman njoftim te rendesishem per besimtaret
falja e fiter bajramit komuniteti mysliman njoftim te rendesishem per besimtaret

Kur kanë mbetur edhe një ditë nga përfundimi i muajit të shenjtë të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, njofton besimtarët orarin e faljes së Fitër Bajramit.

Njoftimi:

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se namazi i Fitër Bajramit do të falet në Sheshin “Skënderbej”, më datë 10 Prill 2024, ora 06:55.

Programi i plotë i Fitër Bajramit:

06:25 – Hapja e programit

06:30 – Lexim Kur’ani nga imami i xhamisë “Et’hem Bej”, z. Elton Karaj

06:35 – Fjala përshëndetëse e Kryetarit të KMSH-së, H. Bujar Spahiu

06:45 – Ligjëratë nga Nënkryetari i KMSH-së, z. Lauren Luli

06:55 – Falja e namazit të Bajramit, prin faljen kryetari i KMSH-së, H. Bujar Spahiu

07:00 – Hutbeja e Bajramit nga Myftiu i Tiranës, z. Gazment Teqja

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts