Bota

Foto/ Iran, turma të mëdha njerëzish festojnë në Teheran pas sulmit ndaj Izraelit

foto iran turma te medha njerezish festojne ne teheran pas sulmit ndaj izraelit
foto iran turma te medha njerezish festojne ne teheran pas sulmit ndaj izraelit

Sulmi i Iranit ndaj izraelit ka ngjallur reagime të shumta nga e gjithë Bota. Turma të mëdha njerëzish në Teheran protestuar pro sulmit duke shprehur mbështetjen e tyre ndaj bombardimeve të Iranit nga vendin Hebre.

Të mbledhur në zona të ndryshme të Teheranit protestuesit kane festuar duke djegur flamurin Izraelit dhe kanë manifestuar në mbështetje të qeverisë së tyre.

Në fotot e publikuara nga Tgcom, shfaqet gëzimi i madh ndaj këtij sulmi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts