Sport

FOTO/ “Madridi nuk vdes kurrë”, spektakli vijon në media, në Angli e bëjnë dramë: Dhimbje e vërtetë

foto madridi nuk vdes kurre spektakli vijon ne media ne angli e bejne drame dhimbje e vertete
foto madridi nuk vdes kurre spektakli vijon ne media ne angli e bejne drame dhimbje e vertete

Të dalësh nga Champions League në këtë formë, për me tepër me të dy ekipet, Man.City dhe Arsenal, nuk të lë një shije të mirë, në Angli është përjetuar si dramë nga të përditshmet angleze: “Dhimbje e vërtetë”, shkruan StarSport. Lojërat e fjalëve me emrin e Realit, gjëjnë hapësirë thuajse në të gjithë mediat angleze:

“Agoni e vërtetë”, shkruan Daily Mail. Krejt ndryshe është atmosfera në radhët e mediave spanjolle, kualifikimi i Realit për në fazën gjysmëfinale ka sjell festë:

“Madridi nuk vdes kurrë”, ky titull i AS tregon qartë atë që përfaqëson Real Madrid, titulli më pikant në të përditshmet spanjolle. “E pabesueshme”, shkruan Sport në faqen e parë, titull shoqëruar me foton e Pep Guardiola-s. “Rroftë mbreti”, shkruan Marca.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts