Shqiperia

FOTOLAJM/ Jep efekte marrëveshja opozitë-PS, pas 5 muajsh bllokime, mbahet komisioni i parë me prani fizike të deputetëve

fotolajm jep efekte marreveshja opozite ps pas 5 muajsh bllokime mbahet komisioni i pare me prani fizike te deputeteve
fotolajm jep efekte marreveshja opozite ps pas 5 muajsh bllokime mbahet komisioni i pare me prani fizike te deputeteve

Pas 5 muajsh bllokimesh të mbledhjeve, është mbajtur sot me prani fizike të deputetëve, Komisioni për Çështjet Ligjore.

Ky hap pozitiv erdhi pas marrëveshjes së arritur mes opozitës dhe maxhorancës, për ngritjen e dy komisioneve hetimore. Gazetari Osman Stafa raporton për BalkanWeb se në këtë mbledhje mungon deputet i PD-së zyrtare, Enkelejd Alibeaj.

Më herët për shkak të protestave dhe kaosit që krijohej nga deputetët e opozitës në sallat ku mbaheshin komisione të ndryshme, mbledhjet zhvilloheshin online.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts