Kosova

“Garantuese e raporteve SHBA-Kosovë”, Osmani e veçon deklaratën e Escobar në një video për tri vitet në krye të shtetit

garantuese e raporteve shba kosove osmani e vecon deklaraten e escobar ne nje video per tri vitet ne krye te shtetit
garantuese e raporteve shba kosove osmani e vecon deklaraten e escobar ne nje video per tri vitet ne krye te shtetit

Presidentja Vjosa Osmani sot ka shënuar trevjetorin e saj në zyrën e kreut të shtetit. Përmes një videoje ku ka përmbledhur punën e saj, Osmani ka përfshirë edhe deklaratën e emisarit special të SHBA-së, Gabriel Escobar, ku ai e quan atë si “garantuesja kryesore e marrëdhënieve dhe trashëgimisë së marrëdhënieve dypalëshe në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës”.

Këtë deklaratë të tij, Osmani e shoqëroi me pamjet nga fotografia e përbashkët që kishte me presidentin amerikan Joe Biden.

“3 vjet Presidente! Gjithnjë në shërbim të Republikës!”, ka shkruar Osmani krahas videos.

Ajo gjithashtu ka shpërndarë edhe një pjesë nga fjalimi i saj që e mbajti në Parlamentin Europian.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts