Bota

Gjykata amerikane e Manhattan shtynë gjyqin pas kërkesës së Donald Trump. CNN: Injekton pasiguri për…

gjykata amerikane e manhattan shtyne gjyqin pas kerkeses se donald trump cnn injekton pasiguri per
gjykata amerikane e manhattan shtyne gjyqin pas kerkeses se donald trump cnn injekton pasiguri per

Gjykatësi që mbikëqyr gjyqin penal të Donald Trump-it në Manhattan ka rënë dakord të shtyjë fillimin e gjyqit, duke injektuar më shumë pasiguri në kalendarin ligjor për ish-presidentin.

Gjyqi ishte planifikuar të fillonte më 25 mars. Një datë e re e gjykimit ende nuk është përcaktuar.

Njoftimi vjen pas një mosmarrëveshjeje midis Zyrës së Prokurorit të Qarkut të Manhattan dhe ekipit ligjor të Trump mbi prodhimin e dhjetëra mijëra dokumenteve të dorëzuara këtë muaj nga Departamenti i Drejtësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts