Sport

Gol në Conference League, sulmuesi shqiptar realizon me Dinamon e Zagrebit (VIDEO)

gol ne conference league sulmuesi shqiptar realizon me dinamon e zagrebit video
gol ne conference league sulmuesi shqiptar realizon me dinamon e zagrebit video

ArbĂ«r Hoxha ia ka dalĂ« tĂ« realizojĂ« gol nĂ« Conference League. Sulmuesi shqiptar, i cili aktivizohet te Dinamo e Zagrebit shĂ«noi ndaj PAOK, nĂ« takimin qĂ« luhet nĂ« Greqi. Vendasit “tundĂ«n rrjetĂ«n” 3 herĂ« nĂ« pjesĂ«n e parĂ«. Baba, Thomas dhe njĂ« autogol i Sucic ndezĂ«n festĂ«n nĂ« stadium, por goli i HoxhĂ«s hapi llogaritĂ«.

Kujtojmë që akti i parë kishte përfunduar 2-0 për Dinamon e Zagrebit. Me interes të madh pritet të shihet se kush do kualifikohet, për të vazhduar kështu garën europiane. Vlen të theksojmë se 25-vjeçari ka mbajtur veshur më parë fanellën e Prishtinës dhe Ballkanit. Gjithashtu, lojtari ka kontribuar edhe për Lokomotivën e Zagrebit!

(VIDEO)

(J.S/ BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts