Shqiperia

Hazizaj: Politikisht, Kuvendi mos të mos e çoj mandatin e Xhaçkës në Kushtetuese, por gabon rëndë  

hazizaj politikisht kuvendi mos te mos e coj mandatin e xhackes ne kushtetuese por gabon rende
hazizaj politikisht kuvendi mos te mos e coj mandatin e xhackes ne kushtetuese por gabon rende

Juristi Sokol Hazizaj i ftuar në “Open” në News 24, tha se politikisht, Kuvendi mund të mos çojë në Gjykatën Kushtetuese mandatin e deputetes socialiste, Olta Xhaçka.

 Hazizaj: Pjesa e sjelljes politike, cila është. Kuvendi politikisht mund të mos e kalojë, por bën gabim të madh. Në mënyrë fare të qartë, 70-ta jep këtë tagër që Gjykata Kushtetuese ia heq Kuvendit dhe i thotë filteri jam unë! Mund të Gjykata Kushtetuese dhe Rilindasit mund të thonë si na ikur zonja Xhaçka, por është Gjykata Kushtetuese mund të mos ia heq mandatin.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts