Shqiperia

Hetimi i koncesioneve të shëndetësisë/ Pas dështimit të seancës, reagon nënkryetari Ndreca: Trishtim i madh kur sheh kolegët e opozitës që mblidhen sipas qejfit

hetimi i koncesioneve te shendetesise pas deshtimit te seances reagon nenkryetari ndreca trishtim i madh kur sheh koleget e opozites qe mblidhen sipas qejfit
hetimi i koncesioneve te shendetesise pas deshtimit te seances reagon nenkryetari ndreca trishtim i madh kur sheh koleget e opozites qe mblidhen sipas qejfit

Nënkryetari i komisionit hetimor parlamentar për koncesionet në Shëndetësi, deputeti socialist, Plaurent Ndreca reagon pas dështimit të mbledhjes së seancës së radhës së komisionit, duke theksuar se për mbledhjen e sotme nuk kishte asnjë dakordësi nga komisioni.

Sipas tij, njoftimet e njëanshme dhe të pavotuara, janë vijim i kulturës së mosnjohjes së procedurave.

“Trishtim i madh kur sheh kolegët e opozitës që mblidhen sipas qejfit, në mosrespekt të plotë të rregullave bazike të një organi kolegjial. Çdo vendimmarrje është e Komisionit dhe jo e Kryetares se tij. Asnjë vendimmarrje apo dakortësi nuk ka nga komisioni për mbledhje sot, pavarësisht se dje e kishim në rend dite, por u refuzua të shqyrtohet nga Kryetarja. Njoftimet e njëanshme dhe të pavotuara apo dakortësuara në komision, janë vijim i kulturës së mosnjohjes së procedurave që i ka kthyer në parti “vulëhumbur”, që akoma, sot e kësaj dite, nuk po arrijnë ta gjejnë”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts