Shqiperia

Hetimi i koncesionit të sterilizimit dhe Check-Up/ Vokshi nuk humbet kohë, njofton mbledhjen e komisionit hetimor

hetimi i koncesionit te sterilizimit dhe check up vokshi nuk humbet kohe njofton mbledhjen e komisionit hetimor
hetimi i koncesionit te sterilizimit dhe check up vokshi nuk humbet kohe njofton mbledhjen e komisionit hetimor

Pas marrëveshjes midis mazhorancës dhe opozitës për ngritjen e komisioneve parlamentare dhe që u miratuan me shumicë votash seancën e mbrëmjes së shkuar të Parlamentit, Partia Demokratike nuk ka humbur kohë duke njoftuar mbledhjen e komisionit.

Deputetja Albana Vokshi që drejton komisionin e sterilizimit dhe atë të Check-Up, tha se mbledhja e parë e komisionit do të zhvillohet ditën e hënë.

“Pas miratimit në Seancën Plenare të Kuvendit, datë 21.03.2021, bazuar në ligjin “Për Organizimi dhe Funksionimin e Komisioneve Hetimore të Kuvendit”, mbledhja e parë e “Komisionit Hetimor të Kuvendit për Shërbimin Publik të Sterilizimit dhe Shërbimit Publik të Check-Up në Shëndetësi” do të zhvillohet ditën e hënë, datë 25 mars 2024, ora 11.00 në Kryesinë e Kuvendit”, thuhet në njoftimi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts