Shqiperia

Intoksikimi i 11 personave në kompaninë koreane në Fier, punonjësit: U shkaktua nga kimikatet

intoksikimi i 11 personave ne kompanine koreane ne fier punonjesit u shkaktua nga kimikatet
intoksikimi i 11 personave ne kompanine koreane ne fier punonjesit u shkaktua nga kimikatet

Sapo kane dalë nga puna punonjësit e turnit të paradites në kompaninë koreane në Fier.

Asnjë prej tyre nuk pranon të tregoje detaje rreth ngjarjes së mbrëmshme ku dyshohet se si pasojë e përdorimit të një substance kimike gjate një procesi të ri pune, u intoksifikuan disa punonjës.

Një prej tyre pohon se pavarësisht ngjarjes, puna vijon normalisht teksa ka theksuar se përdorimi i kimikateve ka qenë shkaktari kryesor i kësaj ngjarjeje.

Ndërkohë përfaqësuesit e firmës refuzojnë kategorikisht të japin një informacion zyrtar ne lidhje me ngjarjen.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts