Bota

Irani përdori raketa hipersonike dhe Kheibar në operacion kundër Izraelit

irani perdori raketa hipersonike dhe kheibar ne operacion kunder izraelit
irani perdori raketa hipersonike dhe kheibar ne operacion kunder izraelit

Irani përdori raketa hipersonike dhe Kheibar në operacionin e tij kundër Izraelit, të quajtur Vadeh Sadegh ‘Premtimi i vërtetë’.

“Sulmet iraniane me raketa dhe dron kundër Izraelit, të cilat filluan mbrëmë, si hakmarrje për sulmin izraelit në konsullatën iraniane në Damask, janë një operacion i kombinuar dhe i vazhdueshëm, i cili do të përdorë lloje të ndryshme raketash”, tha një burim i informuar për uebfaqe nga Këshilli i Lartë i Sigurisë Kombëtare i Iranit, Nournews.

“Kur dronët iranianë të arrijnë në Izrael, pjesa kryesore e operacionit do të fillojë”, shtoi ai.

(BalkanWeb/Ansa)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts