Kosova

Ish-kryenegociatorja në dialogun me Serbinë ironizon kryeministrin: Tokat i shkuan Manastirit, po Kurti ku do të shkojë?

ish kryenegociatorja ne dialogun me serbine ironizon kryeministrin tokat i shkuan manastirit po kurti ku do te shkoje
ish kryenegociatorja ne dialogun me serbine ironizon kryeministrin tokat i shkuan manastirit po kurti ku do te shkoje

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri ka komentuar vendimin e Qeverisë lidhur me pronat e Manastirit të Deçanit.

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka ironizuar duke pyetur se ku do të shkojë Kurti, pasi tokat iu dhanë Manastirit. “Tokat i shkuan Manastirit po Kurti ku do te shkojë…”, ka shkruar Tahiri. Vendimi për pronat e Manastirit të Deçanit është marrë në mbledhjen e ekzekutivit të mbajtur të mërkurën. Kryeministri Albin Kurti para kabinetit qeveritar tha se këtë vendim e ka marrë për ta hequr si kusht për pranimin e Kosovës në Këshill të Evropës.

“Qeverisë i është bërë e qartë nga Komiteti i Asamblesë Parlamentare që ne duhet të zgjedhim ndërmjet dy opsioneve…. të zbatojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese e të na mundësohet ecja tutje ose heqja e çështjes së Kosovës nga agjenda e anëtarësimit”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts