Sport

Italia si një “vullkan”, racizmi i Acerbit dhe çështja e sulmit tërbojnë Spalletti-n

italia si nje vullkan racizmi i acerbit dhe ceshtja e sulmit terbojne spalletti n

Italia, rivali i Shqipërisë në “Euro2024”, nuk po gjen qetësi. “Azzurrët” jo vetëm nuk janë në kushte perfekte, por së fundmi trajneri Spalletti duhet të kujdeset edhe për një çështje që po bën jo pak zhurmë, përjashtimi i Francesco Acerbi-t, me lojtarin e Inter që u largua pas akuzave për racizëm ndaj Juan Jesus, në sfidën kundër Napolit. Ky është shqetësimi i fundit për Spalletti-n pasi trajneri është në garë me kohën për të gjetur një zgjidhje në fazën ofensive. Në vigjilje të dy testeve miqësore kundër Venezuelës dhe Ekuadorit, Spalletti befasoi jo pak duke lënë jashtë dy sulmues, Immobile dhe Scamacca:

Italia Spalletti
Italia Spalletti

“Nuk dua të tallem me askënd. Ciro e di që është një lojtar i rëndësishëm për Lazio-n dhe Italinë, por po kalon një moment ku e ka të vështirë të shprehet. Scamacca nuk ka luajtur për një periudhë, kur e kam thirrur nuk ka shprehur më të mirën e tij. Në përfaqësuese duhet të shprehesh në maksimumin në kohën e duhur. Retegui është në kushte të mira, Raspadori mund të luajë dy role, ndërsa vendosën të marrim edhe Lucca, për të kuptuar se çfarë brumi ka.

Pellegrini
Pellegrini

Rikthimi i Pellegrini-t? Po e prisnim prej kohësh, nuk e kam pasur kurrë në dispozicion. Ai është një lojtar i një tjetër niveli. Kam shumë besim tek ai”, u shpreh Spalletti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts