Bota

Izraeli nuk “e fal” Iranin, ministri: Do të kërkojmë “çmimin” për sulmet e mbrëmshme. Do të ndërtojmë një koalicion rajonal dhe…

izraeli nuk e fal iranin ministri do te kerkojme cmimin per sulmet e mbremshme do te ndertojme nje koalicion rajonal dhe
izraeli nuk e fal iranin ministri do te kerkojme cmimin per sulmet e mbremshme do te ndertojme nje koalicion rajonal dhe

Ministri i Kabinetit të Luftës së Izraelit ka bërë me dije se vendi i tij do të kërkojë “një çmim” ndaj sulmeve të Iranit.

Ai ka bërë me dije se një çmim i tillë do të kërkohet në kohën kur Izraeli do ta shohë të përshtatshme.

“Ne do të ndërtojmë një koalicion rajonal dhe do të marrim çmimin nga Irani në mënyrën dhe kohën e duhur për ne. Dhe më e rëndësishmja, përballë dëshirës së armiqve tanë për të na dëmtuar, ne do të vazhdojmë të bashkohemi dhe të bëhemi më të fortë”, tha ministri Benny Gantz pak para mbledhjes së Kabinetit të Luftës.

Ai ka njoftuar gjithashtu se ka përfunduar një bisedë me Ministren e Jashtme gjermane Annalena Baerbock.

“Ne diskutuam para së gjithash për formimin e një fronti të bashkuar global për të kundërshtuar agresionin e guximshëm iranian drejtpërdrejt dhe nëpërmjet përfaqësuesve të tij, në nivel rajonal dhe global”, tha Gantz në një postim në mediat sociale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts