Lifestyle

‘Jam 28 vjeçe, por kam pasur vetëm shtatë ditëlindje’

jam 28 vjece por kam pasur vetem shtate ditelindje
jam 28 vjece por kam pasur vetem shtate ditelindje

Si është të jesh në gjendje të festosh ditëlindjen tënde vetëm një herë në katër vjet? Shumë nga ata thonë se ka diçka të veçantë për të qenë një nga njerëzit e rrallë të lindur më 29 shkurt. Julia Alsop do të shuajë shtatë qirinj në tortën e saj të ditëlindjes këtë vit megjithëse ajo do të jetë 28 vjeç.

Kur ajo u thotë njerëzve se do të festojë ditëlindjen e saj të shtatë në vitin 2024, ajo thotë se ata e shikojnë atë sikur do t’i thonë: “‘Për çfarë po flet?”.

Julia, studente e mjekësisë nga Warwickshire, ka lindur më 29 shkurt, një ditë që shfaqet një herë në katër vjet në një vit të brishtë – kështu që ajo ka vetëm shtatë ditëlindje përgjatë jetës së saj. Ka rreth një në 1461 shanse për të lindur më 29 shkurt. Julia pëlqen që ditëlindja e saj është ndryshe, dhe këtë vit mezi pret të hapë kartolinat e  ditëlindjes së shtatë në ditën e saj të madhe. Në një vit jo të brishtë, kur ajo nuk ka ditë zyrtare për të festuar, ajo planifikon një javë festash.

Mund të ketë disa vështirësi teknike për faktin e të lindurit më 29 shkurt, thotë Julia. Kur nënshkroi një kontratë të re telefonike, ajo dështoi në kontrollin e kredisë sepse 29 shkurti nuk shfaqej si datë në sistem. Ajo thotë se ishte “me të vërtetë frustruese”. “Ata e bënë të duket sikur ditëlindja ime nuk ekzistonte”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts