Shqiperia

Java Kulturore Ndërkombëtare, Veliaj: Ju pres në Sheshin “Skënderbej”, plot surpriza dhe stacione të reja

java kulturore nderkombetare veliaj ju pres ne sheshin skenderbej plot surpriza dhe stacione te reja
java kulturore nderkombetare veliaj ju pres ne sheshin skenderbej plot surpriza dhe stacione te reja

TIRANE
Tirana do të mikëpresë ceremoninë zyrtare të hapjes së Javës Kulturore Ndërkombëtare.

Kryebashkiaku Erion Veliaj fton qytetarët që të bëhen pjesë e kësaj feste në 1 Maj, ora 20:00 në Sheshin “Skënderbej”.

“Javët Kulturore Ndërkombëtare nisin rrugëtimin e tyre të tretë në Shqipëri, plot me surpriza dhe stacione të reja❤️

Qytetet shqiptare janë gati të mikëpresin kulturat e të tjerëve, të cilat vijnë me dëshirën për të përçuar vlerat dhe traditat e tyre e për të nxitur shkëmbimin kulturor dhe frymëzuar inovacionin. Ejani të bëheni pjesë e Hapjes Zyrtare të JKN2024”, shkruan Veliaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts