BigBrother VIP

“Je marrë me gratë e shokëve”/ Debat i ashpër mes Meritonit dhe Romeos: Më janë përmendur emra nga jashtë

je marre me grate e shokeve debat i ashper mes meritonit dhe romeos me jane permendur emra nga jashte

00:59 – 20.03.2024

“Je marrë me gratë e shokëve”/ Debat i ashpër mes Meritonit dhe Romeos: Më janë përmendur emra nga jashtë

je marre me grate e shokeve debat i ashper mes meritonit dhe romeos me jane permendur emra nga jashte
je marre me grate e shokeve debat i ashper mes meritonit dhe romeos me jane permendur emra nga jashte

Meritoni dher Romeo kanë pasur një debat të ndezur gjatë ditëve të fundit pas prime-t të së shtunës pas një deklarate të Meritonit. Gjatë prime-t të mbrëmjes së sotme, ky debat u vazhdua kështu:

Meritoni: Nëse flasim për lojën brenda cilësohen për emra brenda. Romeo ka ca ditë që thotë që merrem me gratë e shokëve. I thashë që është aluduar diçka dhe nuk doja të më drejtonte gishtin.

Romeo: Ky është justifikimi më i dobët.

Meritoni: Nuk është aspak e bukur që përmenden emra nga jashtë. Unë s’përmenda emra.

Romeo: Për ty që nuk e dije mund të shkosh në Google dhe ta kontrollosh. Unë i thashë emrat sepse Meritoni fshihet pas gishtit. Te shokët, që unë i kam familje, ky shkon dhe i qesh. Për këtë lojë ky shet dhe veten.

Ledioni: Kur i thua Meritonit që merret me gratë e shkovëe e ke për Heidin, Sarën?

Romeo: Më është përmendur Donaldi, Boram Elgiti, Klea, që të gjithë. Më janë përmendur nga Juli, Meritoni kur s’kanë argumenta.

Meritoni: Ti më drejtove gishtin që merrem me gratë e shokëve.

Romeo: Më qëllon mua, merresh me Heidin.

Ledioni: Heidi, si e mendon ti këtë përplasje?

Heidi: Duket sikur po mbroj Romeon. Meritoni hedh gurin dhe i përdfor gjërat kështu. Unë i thashë Romes që shumë mirë bëri që përmendi emër mbiemër. Je përdorues situatash. Edhe mua më ka përdorur situata që kam kaluar për të dalë ashtu siç do vetë. Ke përdorur situata të mijat jashtë.

Ledioni: Ilnisa, si e shikon ti situatën?

Ilnisa: Unë me Meritonin kam atë që kam, por në lojë jemi të ndarë.

Romeo: Është skandal, jeni të dy si korba.

Ilnisa: Nëse ka dikush që ka futur marrëdhëniet në mes dhe ka furtur gratë e shokëve është Romeo.

Romeo: Ti je mosmirënjohëse.

Ilnisa: Kush i hodhi benzinë më shumë zjarrit është Romeo me emrat që përdori.

Ledioni: Romeo, pse duhet të shkohet deri në pikën që ka ngrënë bukë në shtëpinë tënde?

Romeo: Është shprehje shqiptare.

Ledioni: Je tërësisht i lënduar nga Meritoni?

Romeo: Patjetër.

Ledioni: Meriton, si e përdor deklaratën e Romeos?

Meritoni: Romeo ka thënë që do të kisha këpurtur në mes.

Romeo: Ti më ke thënë që s’do më lësh të futem në Prishtinë.

Meritoni: Është një pabesi e tij dhe e thotë në cepat e shtëpisë.

Arbëri: Sigurisht që veprimi i Meritonit ishte i gabuar. Gjithashtu dua të them që kjo marrëdhënie ka ardhur në këto niveli. Romeo, pse kur fiksohesh me një gjë, që duhet të përmendje emrat apo ta mbaje gjallë si histori? Sa më zë t’i japësh, aq më shumë vëmendje çon te të dashurit e tua.

Romeo: Mjafton të futesh në Google dhe të del ai lajm.

Ori: Nuk jam dakord as nëse Romeo do t’i shkonte deri në fund. Nëse në media këtë situatë e vendos në pikëpyetje, i rrit presionin. Kjo më bën që të besoj se ky lajm është një fluckë sapuni. Nëse do ta linte pa thënë, kjo gjë do të përmendej dhe më shumë. Ai ja tha troç. Meritoni në këtë rast, për ato 6 vite shoqëri… Nuk po ja kurseni njëri-tjetrit. Për mua, si shoqe, njerëzore, sepse është e lehtë t’i fshihesh lojës, si shoqe do kisha zgjedhur që t’i thoja 1000 herë që më fal se e teprova. Më duket më burrërore.

Romeo: Më thotë palaço.

Ledioni: Mendoj që ju të dy jeni dashur shumë, sepse vetëm dy njerëz që janë dashur shumë, kur ndahen zihen kaq.

Romeo: Nëse duan të flasin për lojën të rrijnë te loja.

Ori: Edhe në shoqëri ndodh që fjala e fundit nuk thuhet.

Romeo: Më ka prekur familjen mua.

Ori: Flasim pas ca vitesh.

Arbëri: Asnjëri nuk del më burrë se tjetri, duke treguar të palarat e njëri-tjetrit, duke thënë se keni ngrënë bukë në shtëpitë e njëri-tjetrit, apo duke treguar se sa e keni ndihmuar njëri-tjetrin jashtë. Më të paedukatë se ju që të ndërprisni dhe nuk të lini të flisni nuk kam parë.

Romeo: Hajde futu njëherë brenda o Arbër.

Burimi informacionit @top-channel.tv: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts