Lifestyle

Kanye West akuzohet për përdorimin e këngës së Donna Summer pa leje

kanye west akuzohet per perdorimin e kenges se donna summer pa leje
kanye west akuzohet per perdorimin e kenges se donna summer pa leje

Fondacioni që menaxhon pasurinë e Donna Summer ka paditur Kanye West për përdorimin e këngës së saj “I Feel Love” pa leje.

Reperi pak ditë më parë publikoi albumin e tij të përbashkët me Ty Dolla $ign, Vultures 1, i pari nga tre LP-të që do të jetë projekti.

Në këngën “Good (Don’t Die)”, Kanye duket se ka përdorur melodinë e Donna Summer “I Feel Love” si një këngë mbështetëse për tekstin “Oh, I’m Alive, I’m Alive, I’ m Gjallë, jam unë jam gjallë”, raportoi Billboard.

Në një postim në llogarinë e fondacionit në Instagram, West akuzohet për shkelje të të drejtave të autorit dhe tregon se ndërsa reperi kishte kërkuar të përfshinte një pjesë të këngës, atij nuk iu dha leja, por gjithsesi vazhdoi.

“Kanye West… kërkoi leje për të përdorur këngën e Donna Summer I Feel Love, u refuzua… ndryshoi fjalët, kërkoi që dikush ta këndonte ose përdori AI, por ‘I Feel Love’ e kënduar prej tij është shkelje e të drejtës së autorit!!!” përmendet në postim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts