Shqiperia

Kapen 26 kg marijuanë në kufirin Mali Zi-Shqipëri, arrestohet 33-vjeçari që priti drogën

kapen 26 kg marijuane ne kufirin mali zi shqiperi arrestohet 33 vjecari qe priti drogen
kapen 26 kg marijuane ne kufirin mali zi shqiperi arrestohet 33 vjecari qe priti drogen

Një shtetas nga Mali Zi, i identifikuar si Nikola Ljucović, 33 vjeç nga Podgorica, është arrestuar mëngjesin e djeshëm pas mori një sasi të madhe drogë në kufirin shqiptaro-malazez nga dy persona të cilët më pas u kthyen në Shqipëri. Ljucoviq është arrestuar herët gjatë ditës së djeshme në zonën e Kuçki Koritës, pasi pjesëtarët e Policisë Kufitare i kanë gjetur rreth 26 kilogramë marijuanë.

Sipas burimeve, rojet kufitare kanë vërejtur herët mëngjesin e djeshëm dy persona duke mbajtur thasë drejt Koritit dhe duke hyrë në një vilë. Dyshohet se në atë shtëpi kanë hyrë me thasë me drogë rreth orës 4 dhe gjysmë ore më vonë Ljucoviq i ka përcjellë për në Shqipëri. Jo shumë kohë pas kësaj, rojet kufitare dhe inspektorët për luftën kundër drogës hynë në vilën e Ljucovićit dhe e arrestuan atë. Avokati mbrojtës i Ljucoviq, avokati Mirko Bogićević, ka konfirmuar për “Vijesti” se burri nga Podgorica është dërguar në paraburgim herët në mëngjes.

“Klienti im u ndalua herët në mëngjes pasi policët e autorizuar gjetën 26 kilogramë marijuanë në një vilë në Koriti.

Në komunikimin zyrtar policia tha “Zyrtarët e Sektorit të Policisë Kufitare, duke ndërmarrë masa dhe veprime të planifikuara operativo-taktike, kanë pikasur dy persona të panjohur, të cilët duke lëvizur nga drejtimi i Republikës së Shqipërisë, mbanin në shpinë thasë, të cilët pasi kanë hyrë në territorin e Malit të Zi në qytetit Kuçka Korita, i kanë dorëzuar N.Lj (33) Në konsultim me Prokurorinë në Podgoricë, është kontrolluar shtëpia e përdorur nga N.Lj, gjatë së cilës janë gjetur dy thasë me drogë të dyshuar narkotike, me gjithsej pesha rreth 26 kilogramë”, thuhet në njoftim.

Ata thanë se i dyshuari është arrestuar nën dyshimin se ka kryer vepër penale prodhim, posedim dhe shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts