Lifestyle

Këto ‘flamuj të kuq’ mund të shkatërrojnë martesën tuaj

keto flamuj te kuq mund te shkaterrojne martesen tuaj
keto flamuj te kuq mund te shkaterrojne martesen tuaj

“Red fags”, ose flamujt e kuq janë shenja të sjelljes negative dhe toksike në një marrëdhënie që mund të jetë një prishje e madhe.

Këto shenja mund të tregojnë pse marrëdhënia mund të jetë afër fundit të saj së shpejti. Kur ka shenja të lehta toksiciteti, është shumë e nevojshme të identifikohen flamujt e kuq në marrëdhënie.

Komunikimi është një aspekt thelbësor i çdo marrëdhënieje
Nëse partneri juaj nuk dëshiron të komunikojë, kjo mund të jetë një shenjë e problemeve themelore. Partneri juaj duhet të jetë në gjendje të diskutojë çështje dhe të jetë i qetë duke folur me ju për çdo gjë, qoftë për çështje të rëndësishme apo gjëra të thjeshta. Megjithatë, nëse të dy nuk jeni të kënaqur të flisni hapur me njëri-tjetrin, atëherë lidhja mund të jetë afër fundit.

Kontrollimi i sjelljes në një marrëdhënie mund të jetë mendërisht rraskapitës për t’u përballur
Nëse partneri juaj vazhdimisht përpiqet të kontrollojë sjelljen ose veprimet tuaja, atëherë mund të jetë dërrmuese në një moment. Kjo mund të përfshijë çdo gjë, duke ju thënë se çfarë të vishni, ku të shkoni dhe me kë të flisni. Nëse ndiheni sikur po ecni mbi lëvozhgat e vezëve rreth partnerit ose nuk mund të merrni vendime për veten tuaj, është koha për të rivlerësuar marrëdhënien.

Mosrespektimi mund të vijë në shumë forma, duke përfshirë nënçmimin, ofendimin ose kritikat
Nëse partneri juaj vazhdimisht ju poshtëron ose ju bën të ndiheni keq me veten, është një flamur i madh i kuq. Kjo gjithashtu do të thotë që partneri juaj nuk ju vlerëson ju ose ndjenjat tuaja.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts