Shqiperia

Kokainë dhe armë zjarri/ 7 shqiptarë në pranga në Belgjikë, përdornin skuterat për shpërndarjen e drogës

kokaine dhe arme zjarri 7 shqiptare ne pranga ne belgjike perdornin skuterat per shperndarjen e droges
kokaine dhe arme zjarri 7 shqiptare ne pranga ne belgjike perdornin skuterat per shperndarjen e droges

BELGJIKË – Policia e Antuerpit arrestoi shtatë persona si pjesë e një hetimi gjyqësor për shpërndarjen e kokainës, njoftoi të premten prokurori publik.

Disa kërkime policore u bënë të martën në Antuerp, Berchem, Borgerhout dhe Deurne. Gjatë këtij operacioni janë arrestuar shtatë shqiptarë të moshës 28 deri në 45 vjeç. Të gjithë u vendosën nën urdhër arresti nga një gjyqtar hetues dhe tashmë janë burgosur.

Hetimi filloi vitin e kaluar, kur u identifikuan personat e dyshuar për shitjen e kokainës në Antuerp. “Tregtarët e dyshuar të drogës udhëtuan me një skuter për të shitur drogë”, shpjegon prokurori publik. Puna intensive hetimore zbuloi organizatën kriminale.

Gjatë kontrolleve, policia gjeti armë zjarri, municione, pasaporta false, kokainë, tableta ekstazi dhe një shumë prej 38 mijë eurosh cash. Në garazhin e njërit prej të dyshuarve është gjetur edhe një skuter i përdorur.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts