Shqiperia

Komisioni për TIMS, deputeti i PD: Drejtori i ngarkuar për të ruajtur të dhënat hyri në sistem me një person të dënuar për trafik droge dhe prostitucion

komisioni per tims deputeti i pd drejtori i ngarkuar per te ruajtur te dhenat hyri ne sistem me nje person te denuar per trafik droge dhe prostitucion
komisioni per tims deputeti i pd drejtori i ngarkuar per te ruajtur te dhenat hyri ne sistem me nje person te denuar per trafik droge dhe prostitucion

Deputeti i Partisë Demokratike, Asllan Dogjani tha gjatë mbledhjes së komisionit hetimor parlamentar, se kreu i Drejtorisë së Teknologjisë dhe Informacionit, Ervin Muça shkoi në zyrat e sistemit TIMS bashkë me dy persona të jashtë për të marrë të dhënat dhe njëri prej tyre sipas tij, ishte i dënuar në Itali për trafik droge dhe prostitucion.

“Më datë 2 gusht, te porta kryesore kanë hyrë Besian Tanuzi dhe Klodian Mazari që në mbledhjen e kaluar thashë është dënuar në Itali për prostitucion dhe trafik droge, me detyrë përgjegjës sektori pranë AKSHI. Dhe një vajzë, Marjana Shehu që nuk është punonjëse e Sistemit TIMS. Pra drejtori ka shkuar me dy persona. Ky që është ngarkuar për të ruajtur, ka marrë një të dënuar për trafik droge dhe prostitucioni”, tha midis të tjerash Dogjani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts