Sport

Konfirmime dhe risi, Southgate shuan dilemat për listën e Anglisë

konfirmime dhe risi southgate shuan dilemat per listen e anglise
konfirmime dhe risi southgate shuan dilemat per listen e anglise

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet miqësore kundër Brazilit dhe Belgjikës. Mes të grumbulluarve nuk mungojnë risitë, teksa janë  thirrur për herë të te “3 Luanët”  qendërmbrojtësi i Evertonit, Jarrad Branthëaite dhe sulmuesi i Neëcastle United, Anthony Gordon.

Grumbullohet për herë të parë që nga nëntori 2020 për mbrojtësi i Liverpoolit, Joe Gomez, ndërsa rikthehen sulmuesi i Brentfordit, Ivan Toney, qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, John Stones dhe mbrojtësi i Chelsea, Ben Chilëell. Gjithashtu, ka edhe konfirmime si ato të Rashford, Saka dhe Bellingham.

LISTA:

Porta: Sam Johnstone (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal)

Mbrojtja: Jarrad Branthwaite (Everton), Ben Chilwell (Chelsea), Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion), Joe Gomez (Liverpool), Ezri Konsa (Aston Villa), Harry Maguire (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kyle Walker (Manchester City)

Mesfusha: Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Jordan Henderson (Ajax), James Maddison (Tottenham Hotspur), Declan Rice (Arsenal)

Sulmi: Jarrod Bowen (West Ham United) Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle United), Harry Kane (Bayern Munich), Cole Palmer (Chelsea), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa)

(J.S/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts