Shqiperia

Kthen ish-zyrat e gazetës në kopsht kanabisi, dënohen 39-vjeçari shqiptar. Pas burgut e pret…

kthen ish zyrat e gazetes ne kopsht kanabisi denohen 39 vjecari shqiptar pas burgut e pret
kthen ish zyrat e gazetes ne kopsht kanabisi denohen 39 vjecari shqiptar pas burgut e pret

Një kultivues kanabisi që fshihej në një ish-zyrë gazete javore është dënuar me 18 muaj burg. Përveç dënimit, azilkërkuesi shqiptar, Dino Marku, 39 vjeç do të deportohet në atdheun e tij pas rritjes së drogës në ish-selinë e “County Times” Times, në Welshpool.

Ish-zyra e zbrazët e gazetës u bastis në janar nga policia Dyfed-Powys. Sipas Shropshire Star, Gjykata e Kurorës në Caernarfon iu tha se 246 bimë kanabisi me një vlerë të vlerësuar prej 258,000 £ u gjetën në pronë.

Marku, i cili pranoi se ishte i përfshirë në prodhimin e drogës, i ishte premtuar 10,000 £ për të vepruar si kopshtar në fabrikën e kanabisit. Avokati Alexandra Carrier, i tha gjykatës: “Ky i pandehur nuk është truri pas operacionit.”

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts