Shqiperia

Kulluri: S’e di pse u japin protestuesve molotov kur bashkë miratojnë amnistinë që i lë në burg

kulluri se di pse u japin protestuesve molotov kur bashke miratojne amnistine qe i le ne burg
kulluri se di pse u japin protestuesve molotov kur bashke miratojne amnistine qe i le ne burg

Sekretari me marrëdhëniet me publikun në Partinë Demokratike, Edvin Kulluri shkruan se mbështetësit e grupimit të Sali Berishës shkojnë me molotov te Bashkia e Tiranës, ndërkohë që sipas tij, Gazment Bardhi miraton amnistinë me mazhorancën duke përjashtuar protestuesit.

“Nuk e kuptoj dot pse u japin mbështetësve molotov per te hedhur tek dera e bashkise Tirane, ndersa Gazi bashke-miraton amnistine qe i le ne burg keta te shkretet dhe liron drejtoret e korruptuar! #pazarivazhdon”, shkruan ai. Reagimi vjen ndërkohë që dy protestues të tjerë u arrestuan nga policia e Tiranës për protestat para bashkisë së kryeqytetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts