Bota

La pas 60 të vdekur, autoritetet janë në kërkim të makinës së bardhë me të cilën u arratisën autorët e sulmit në Moskë

la pas 60 te vdekur autoritetet jane ne kerkim te makines se bardhe me te cilen u arratisen autoret e sulmit ne moske
la pas 60 te vdekur autoritetet jane ne kerkim te makines se bardhe me te cilen u arratisen autoret e sulmit ne moske

Sipas mediave ruse, automjeti specifik është parë përmes një video të regjistruar nga një kamerë makine duke kaluar jashtë ambienteve të koncerteve.

Autoritetet në Moskë kërkojnë një makinë tip tip Renault me ​​ngjyrë të bardhë, me supozimin se është mjeti i përdorur nga sulmuesit e armatosur në sulmin e përgjakshëm në “Crocus City Hall”.

Terroristët që shkaktuan masakrën që la të paktën 60 të vdekur dhe 146 të plagosur në sallën e qytetit Crocus thuhet se kanë ikur me një Renault të bardhë, sipas agjencisë ruse të lajmeve RIA Novosti, e cila ka publikuar edhe foton ku shihet një simbol i bardhë Renault. me xhamat e pasmë të lyer.

Sipas mediave ruse, automjeti specifik është parë përmes një videoje të regjistruar nga një kamer makine duke kaluar jashtë ambienteve të koncerteve ku duket se burrat po dilnin duke mbajtur armë.

Përveç automjetit, ka dalë në dritë edhe një foto tjetër ku shihen dy persona brenda një automjeti të bardhë që besohet se i përkasin autorëve.

Kërkimet për autorët vazhdojnë, ndërsa përgjegjësinë e ka marrë Shteti Islamik. Autoritetet ruse ende nuk kanë komentuar këtë zhvillim. Ndërkohë, siguria është rritur në Moskë në objektet kryesore, duke përfshirë aeroportet dhe stacionet e trenave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts