Shqiperia

Lajm i Fundit/ Kërkesa e Berishës për masën e sigurisë, Gjykata e Lartë merr vendim

lajm i fundit kerkesa e berishes per masen e sigurise gjykata e larte merr vendim
lajm i fundit kerkesa e berishes per masen e sigurise gjykata e larte merr vendim

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berishës për ndryshimin e masës së sigurisë.

“Sot edhe nga forma edhe nga përmbajtja ka qenë hapur në kundërshtim me ligjin. Prokurorët duhet t’u përgjigjeshin pyetjeve se ku qëndron korrupsioni i zt.Berisha. Prokurori, besnikërisht tha se nuk u jap asnjë shpjegim. Këta janë një komisariat politik. Nuk e di se si kjo Gjykatë ka dhënë masën e arrestit nuk bëri një pyetje”, tha midis të tjerash avokati mbrojtës, Genc Gjokutaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts