Sport

Largimi i Xavi-t ndryshon balancat, ylli i Bayern Munich më pranë Guardiolës

largimi i xavi t ndryshon balancat ylli i bayern munich me prane guardioles

Man.City qëndroi në heshtje në këtë merkato dimri, por në fund të këtij sezoni, e sigurt është që Pep Guardiola pret ndonjë dhuratë të çmuar. Joshua Kimmich është një nga emrat që pritet të jetë në qendër të merkatos, në një kohë kur për mesfushorin gjerman ka disa klube të interesua, ndërsa vetë lojtari ka refuzuar në më shumë se një herë opsionin për të rinovuar kontratën e tij aktuale me Bayern Munich.

Kimmich
Sipas Mundo Deportivo, largimi i Xavi-t nga Barcelona bën që Man.City të fitojë kuota. Kimmich është një lojtar që Guardiola e njeh shumë mirë ndërsa në verë pritet që City të paraqitet me një ofertë kontrate.
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts