Shqiperia

Lirohet nga burgu ish-këshilltarja e Ahmetajt, Alda Klosi

lirohet nga burgu ish keshilltarja e ahmetajt alda klosi
lirohet nga burgu ish keshilltarja e ahmetajt alda klosi

Përfundon dënimin dhe lirohet nga qelia ish-këshillarja e Arben Ahmetajt, Alda Klosi. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Klosi u dĂ«nua nga gjykata 2 vjet e 6 muaj qĂ« me gjykim tĂ« shkurtuar i takonte 20 muaj. NdĂ«rkohĂ« pas lirimit, ish-zyrtarja do tĂ« duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ« ‘arrest shtĂ«pie’ pĂ«r akuzĂ«n e dytĂ« tĂ« pastrimit tĂ« parave derisa prokuroria tĂ« vendosĂ« pas afatit qĂ« i la gjykata.

Kujtojmë se në banesën e Klosit u gjetën shuma të mëdha parash, por edhe bizhuterish. Ndërkohë pastruesja e saj, Rozeta Dobi akuzohet se ka vjedhur në banesën e Klosit një shumë të madhe parash, në bashkëpunim me djalin e saj.
(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts