Sport

Liverpool nis spastrimet, 3 lojtarë largohen në verë

liverpool nis spastrimet 3 lojtare largohen ne vere
liverpool nis spastrimet 3 lojtare largohen ne vere

Në fund të sezonit, Joel Matip, Thiago Alcantara dhe Adrian do të largohen nga Liverpool. Sipas asaj që raportohet nga Football Insider, The Reds beson se të 3 lojtarët po kalojnë muajt e fundit në “Anfield” dhe nuk kanë ndërmend të rinovojnë kontratat e tyre përkatëse, të cilat skadojnë qershorin e ardhshëm.

Jurgen Klopp, ndoshta, do të kishte mbajtur të paktën njërin prej tyre, por ai tashmë ka paralajmëruar lamtumirën nga pankina në fund të sezonit. Drejtori i ri menaxhues Michael Edëards dhe drejtori i ri sportiv Richard Hughes duan të rinvojnë skuadrën me element të ri dhe nuk do të paraqesin propozime për zgjatje të bashkëpunimit me futbollistë që janë mbi 30-vjeç.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts