Bota

Lufta/ Ukraina sulmon një anije ruse në Kaliningrad, Rusia kundërpërgjigjet me drogë në disa zona

lufta ukraina sulmon nje anije ruse ne kaliningrad rusia kunderpergjigjet me droge ne disa zona
lufta ukraina sulmon nje anije ruse ne kaliningrad rusia kunderpergjigjet me droge ne disa zona

Forcat e mbrojtjes ajrore shkatërruan të 20 dronët dhe 4 raketa të lëshuara mbrëmë nga Rusia kundër Ukrainës, njoftuan forcat e armatosura të Kievit. Në një postim në Telegram, komandanti i forcave ajrore Mykola Oleshchuk shpjegon se operacionet u zhvilluan në rajonet e Mykolaiv, Odessa, Kherson, Dnipropetrovsk, Poltava, Vinnytsia dhe Lviv.

Mësohet se alarmi i sulmit ajror ka rënë në dhjetë rajone të Ukrainës. Këtë e kanë raportuar mediat vendase.

Sakaq, Kievi ka marr përgjegjësinë për një operacion në enklavën ruse të Kaliningradit, në të cilin anijes raketore Serpukhov iu vu zjarri.

Ndërkohë, makthi bërthamor rikthehet në Ukrainë, me uzinën e Zaporizhzhisë që pësoi një sulm me dron.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts