Sport

“Maratonomaku” i Serisë A/ Askush si Ylber Ramadani, zbuloni statistikën speciale të mesfushorit të Kombëtares shqiptare

maratonomaku i serise a askush si ylber ramadani zbuloni statistiken speciale te mesfushorit te kombetares shqiptare

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani është futbollisti me mesatarën më të lartë të kilometrave të përshkruara në Serie A këtë sezon, duke u shndërruar kështu në “maratonomakun”, e elitës së futbollit italian.

Ramadani është titullar i padiskutuar te Leçe, duke u shndërruar në një lider të mesfushës, fale performancës së tij të jashtëzakonshme.

  • foto galeri

Shqiptari ka qenë “mushkria” e mesfushës së skuadrës së militon në Serinë A. Statistikat u publikuan nga faqja e njohur, “Transfermarkt”.

Ramadani ka një mesatare prej 12.098 kilometrash në 30 ndeshje të luajtura. 28-vjeçari i Leçes la pas vetes futbollistët si Ferguson, Pesina, Kristante e Freuler./ Panoramasport

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts