Bota

Mbrëmë nuk u arrit asnjë dakordësi, Netanyahu mbledh sërish sot kabinetin e luftës

mbreme nuk u arrit asnje dakordesi netanyahu mbledh serish sot kabinetin e luftes
mbreme nuk u arrit asnje dakordesi netanyahu mbledh serish sot kabinetin e luftes

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të mbledhë sot në orën 11:00 (14:00 me orën tonë) kabinetin e luftës.

Kabineti i luftës, pjesë e të cilës janë  kryeministri Netanyahu, Ministri i Mbrojtjes Yoav Gallant, Ministri Benny Gantz dhe disa vëzhgues, zhvilluan një takim edhe ditën e djeshme.

Megjithatë asnjë dakordësi nuk u arrit në lidhje me sulmin e Iranit më 13 prill.

Mbetet për t’u parë nëse diçka do të arrihet të vendoset në mbledhjen e sotme.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts