Shqiperia

Më pak se 30 minuta! Nga ‘Investimet Strategjike’, te ‘Burimet Ujore’, maxhoranca voton mes tensioneve disa ligje në Kuvend

me pak se 30 minuta nga investimet strategjike te burimet ujore maxhoranca voton mes tensioneve disa ligje ne kuvend
me pak se 30 minuta nga investimet strategjike te burimet ujore maxhoranca voton mes tensioneve disa ligje ne kuvend

Maxhoranca, me forcën e kartonëve ka miratuar sot projektligjet që ishin në rendin e ditës, mes kaosit dhe tensioneve. Socialistët miratuan shtyrjen e afati për ligjin e Investimeve Strategjike deri në fund të 2024-ës, duke anuluar planin fillestar për ta shtyrë atë deri në fund të 2027-ës. Po ashtu u miratuan, me votat e PS janë miratuar pr.ligji për ‘Burimet Ujore’, si dhe ai për “Turizmin”.

Seanca zgjati më pas se 30 minuta.

Ditën e djeshme nënkryetari i Rithemelimit, Gazmend Bardhi se ky është një ligj i cili duhet të ishte në favor të interesit të vendit, por do t’i shërbejë zaptuesve të pronavve publike dhe atyre që pastrojnë paratë.

Deputetët e opozitës së bashkuara, ashtu siç kishin paralajmëruar pamundësuan normalitetin e seancës, për shkak se sipas tyre, opozitës i janë hequr të drejtat kushtetuese.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts