Shqiperia

Mediu në Parlamentin britanik, flet për temat e diskutuara: Shumë nga investimet kineze kërcënojnë sigurinë kombëtare dhe privatësinë e qytetarëve

mediu ne parlamentin britanik flet per temat e diskutuara shume nga investimet kineze kercenojne sigurine kombetare dhe privatesine e qytetareve
mediu ne parlamentin britanik flet per temat e diskutuara shume nga investimet kineze kercenojne sigurine kombetare dhe privatesine e qytetareve

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se ka zhvilluar një vizitë në Parlamentin britanik ku së bashku me parlamentarë të vendeve të tjera kanë diskutuar për çështje të mprehta gjeopolitike.

Reagimi i plotë:

Londër në Parlamentin Britanik me ftesë të Ian Duncan Smith bashkëkryetar i IPAC në parlamentin Britanik

🔹Së bashku me parlamentarë bashkëkryetar të IPAC në pralamentet respective, Kosova, Canada, UK, Shqipëri, Parlamenti Europian, Cekia , Hollanda, Swedia, Kosova etj

🔹Vlerësimet për Kërcënimet që vijnë nga Rusia dhe Kina ndaj perëndimit dhe vendeve demokratike.

🔹Shumë nga investimet kineze kërcënojnë sigurinë kombëtare dhe privatësinë e qytetarëve tanë

🔹Shqetësimi për shfrytëzim e punës së detyruar ndaj grupeve të ndryshme të popullsisë.

🔹Çështja e sigurisë së teknologjisë, problemet me Tik Tok etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts