Bota

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë: 608 terroristë të eliminuar në Irak dhe Siri që nga fillimi i vitit 2024

ministria e mbrojtjes se turqise 608 terroriste te eliminuar ne irak dhe siri qe nga fillimi i vitit 2024
ministria e mbrojtjes se turqise 608 terroriste te eliminuar ne irak dhe siri qe nga fillimi i vitit 2024

Forcat e armatosura turke kanë eliminuar 26 terroristë në veri të Irakut dhe Sirisë gjatë javës së kaluar, tha zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Zeki Akturk, në një konferencë për gazetarët .

Sipas Akturk, që nga fillimi i vitit 2024, 608 terroristë janë eliminuar pranë kufijve turk, 242 në Irak dhe 366 në Siri.

Akturk vuri në dukje se pas sabotimit terrorist në Irakun verior më 19 mars, i cili rezultoi në vdekjen e një ushtari turk, Forcat e Armatosura Turke shkatërruan 39 pozicione terroriste.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts