Sport

Misioni përmbysje ndaj Atleticos në Champions, Dortmund pa sulmuesin

misioni permbysje ndaj atleticos ne champions dortmund pa sulmuesin
misioni permbysje ndaj atleticos ne champions dortmund pa sulmuesin

Dortmund pret në shtëpi Atletico Madrid të martën, në kuadër të Champions League. Pas disfatës 2-1 në aktin e parë, verdhezinjtë synojnë përmbysjen, për të vijuar rrugëtimin në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

Trajneri i gjermanëve, Edin Terzic ka konfirmuar mungesën e sulmuesit nga Bregu i Fildishtë, Sebastian Haller. “Ai lëndoi përsëri kyçin e këmbës dhe do të mungojë. Por Bynoe-Gittens është më mirë sot dhe shpresojmë që ai të mund të stërvitet me grupin sot. Sancho, nga ana tjetër, është mirë dhe do të kthehet në ekip.”

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts