Sport

Muriqi më modë, dy klube të La Liga interesohen për sulmuesin

muriqi me mode dy klube te la liga interesohen per sulmuesin
muriqi me mode dy klube te la liga interesohen per sulmuesin

Mallorca ka shprehur interesimin e saj për të mbajtur Vedat Muriqin, i cili ka qenë një pjesë thelbësore në ekip për dy sezonet e fundit. Klubi ka vënë në pah rëndësinë e lojtarit dhe kontributin e tij në suksesin e skuadrës në luftën për të mbetur në La Liga, duke lënë gjithçka në duart e sulmuesit.

Muriqi i është përgjigjur zërave për largimin e tij të mundshëm nga Mallorca me deklarata besnikërie ndaj klubit. Lojtari ka deklaruar se është i lumtur te Mallorca dhe se nuk do të mendojë të largohet nga skuadra.

Pavarësisht deklaratave të Muriqit, ka zëra për interesimin e klubeve të tjera, si Sevilla apo Atlético de Madrid, për nënshkrimin e lojtarit.

Megjithatë, Muriqi e ka bërë të qartë se prioriteti i tij është të qëndrojë në Mallorca dhe se do të ishte i gatshëm të vazhdonte kontratën nëse i jepet mundësia, diçka që do të prishte planet e të dyja skuadrave për të marrë shërbimet e tij për 2024/2025.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts