Sport

Ndeshja me Bolognan, rikthim i rëndësishëm në mesfushën e Interit

ndeshja me bolognan rikthim i rendesishem ne mesfushen e interit
ndeshja me bolognan rikthim i rendesishem ne mesfushen e interit

Rikthim i rëndësishëm te Interi. Mesfushori turk, Hakan Calhanoglu i mbetur jashtë fushave  që nga fundi i shkurtit për shkak të një problemi muskulor, u stërvit sot në grup me skuadrën dhe për këtë arsye do të jetë në dispozicion për skuadrën në ndeshjen ndaj Bolognas.

30-vjeçari është pjesë e rëndësishme e skemave të trajnerit Inzaghit, teksa në 23 ndeshje të luajtura në kampionat prej ti, Calhanoglu ka realizuar 9 gola dhe ka dhuruar 3 asiste. Ai është pjesë e Interit që nga viti 2020, kur u transferua nga Milani. Më parë, ai ka veshur edhe fanellën e Hamburg dhe Leverkusen.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts