Shqiperia

Ndoti me beton karrexhatën gjatë lëvizjes në të, betonierja ndëshkohet me masë administrative maksimale

ndoti me beton karrexhaten gjate levizjes ne te betonierja ndeshkohet me mase administrative maksimale
ndoti me beton karrexhaten gjate levizjes ne te betonierja ndeshkohet me mase administrative maksimale

Policia Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar me masë administrative maskimale, sipas nenit 15/1, pika g, të Kodit Rrugor, mjetet e tonazhit të lartë që ndotin me beton karrexhatën gjatë lëvizjes në të, dhe sipas nenit 21/4 të Kodit Rrugor, mjetet që kryejnë punime pa autorizim nga organi kompetent.

“Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor!

Të gjithë së bashku për një qytet më të sigurtë dhe më të pastër”, njofton policia.

Njoftimi:

Policia Rrugore e Tiranës ndëshkon me masë administrative maksimale, sipas nenit 15/1, pika g, të Kodit Rrugor, mjetet e tonazhit të lartë që ndotin me beton karrexhatën gjatë lëvizjes në të, dhe sipas nenit 21/4 të Kodit Rrugor, mjetet që kryejnë punime pa autorizim nga organi kompetent.

Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor!

Të gjithë së bashku për një qytet më të sigurtë dhe më të pastër!

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts