Sport

Një “djall” i ri për Milan, nga Franca zbulojnë pasuesin e Piolit

nje djall i ri per milan nga franca zbulojne pasuesin e piolit

Në shtëpinë e “djallit” janë të gjithë të fokusuar në arritjen e objektivit të fundit të mbetur në valle, të sigurojnë një vend në Champions League, por në të njëjtën kohë, drejtuesit e klubit po punojnë për të gjetur edhe pasuesin e Stefano Piolit.

Këtë periudhë janë lakuar emra të ndryshëm, nga Conte te Motta, Van Bommel etj, por në Francë kanë një tjetër version. Domenico Tedesco, trajneri aktual i përfaqësueses belge, është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Milanit.

Tedesco
Tedesco

Sipas Footmercato, në orët në vijim palët do të takohen për të vendosur kontaktet e para ndërmjet tyre.

La
La

Për La Gazzetta dello Sport, “djalli” i ri do të jetë Lopetegui duke e bërë situatën kaotike, të paqartë, pasi mediat të ndryshe kanë versione të ndryshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts