Sport

Një sulmues për Milanin në verë, katër alternativa në shtëpinë kuqezi

nje sulmues per milanin ne vere kater alternativa ne shtepine kuqezi
nje sulmues per milanin ne vere kater alternativa ne shtepine kuqezi

Milan në verë synon që të afrojë një sulmues, për të kompletuar kështu repartin e avancuar.  Emrat e mundshëm që mund të afrohen në Milano, sipas Corriere dello Sport, duket se janë reduktuar në katër.

Prioritet i kuqezinjve është Benjamin Sesko, slloveni i Leipzig, i cili ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë eurosh. Milani do të punojë që të ulë shifrën përmes negociatave, por gjermanët janë të prerë sa i takon ccmimit dhe shitjen e futbollistit nuk e kanë të domosdoshme.

Një mundësi e mirë është edhe Joshua Zirkzee i Bolognas, por konkurrenca intensive dhe çmimi “i kripur” i kartonit e bëjnë operacionin të komplikuar. Nëse klubi nga Bologna kualifikohet në Champions, vështirë se do të bëjë tolerime, teksa do kërkonte 60 milionë euro në tavolinë.

Një alternativë tjetër është ajo e  Jonathan David, qendërsulmues i Lille, kontrata e të cilit skadon në 2025. Më pas, në fund të listës është Serhou Guirassy i Stuttgartit, me futblllistin që kushton 20 milionë euro.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts