Sport

NOTA/ Mandragora vë në “gjumë” Atalanta-n, Fiore fiton aktin e mirë, mirë Gjimshiti (VIDEO)

nota mandragora ve ne gjume atalanta n fiore fiton aktin e mire mire gjimshiti video

Fiorentina thyen 1-0 Atalanta në aktin e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë, një rezultat që lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në Bergamo, më 24 prill. Ekipi vjollcë ishte dominues, mbi të gjitha në pjesën e parë, ku pas disa tentativave arritën të zhbllokonin ndeshjen fal një super goli të realizuar nga Mandragora, një predhë me të majtën nga 25 metra që u ndal në trekëndësh.

[embedded content]

Gasperini nga tribuna, pasi ishte i skualifikuar, hodhi në fushë edhe Scamacca, me sulmuesin italian që u përpoq të rikthente Fioren në lojë, por pa sukses. Atalanta i falet portierit Carnesecchi i cili ishte në një mbrëmje fantastike duke shmangur disa raste të pasta për gol, si në goditjen e Nico Gonzalez. Titullar dhe 90 minuta në fushë ishte Berat Gjimshiti, me kapitenin kuqezi që zhvilloi një ndeshje shumë të mirë, i vlerësuar me notën 6-të:

200351451 500fc9b0 8eba 41e4 9308 716dcc7cde8d
200351451 500fc9b0 8eba 41e4 9308 716dcc7cde8d

“Kouame nuk shtyu shumë në atë krahë, me Gjimshitin që kaloi një mbrëmje më të qetë në raport me kolegët e tij”, shkruajnë mediat italiane.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts