Bota

Nuk ndalet sulmi rus, ushtria ukrainase shkatërron 9 dronë

nuk ndalet sulmi rus ushtria ukrainase shkaterron 9 drone
nuk ndalet sulmi rus ushtria ukrainase shkaterron 9 drone

Grupet ushtarake të Forcave Ajrore të Ukrainës dhe Forcave të Mbrojtjes shkatërruan nëntë dronë rusë Shahed të nisur kundër Ukrainës këtë mëngjes.

Kështu njoftuan forcat e armatosura të Kievit këtë mëngjes, të cituara nga mediat lokale. Operacionet u zhvilluan në rajonet Kherson, Mykolaiv, Khmelnytskyi, Poltava, Cherkasy dhe Dnipropetrovsk.

Kujtojmë se agresioni rus nisi shkurtin e dy viteve më parë, ndërsa Moska e quan operacion special.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts