Shqiperia

Nushi Tufa infermierja që shpëtoi jetë njerëzish, sot në rrezik për jetën. Apeli i familjes: Na ndihmoni për transplantin

nushi tufa infermierja qe shpetoi jete njerezish sot ne rrezik per jeten apeli i familjes na ndihmoni per transplantin
nushi tufa infermierja qe shpetoi jete njerezish sot ne rrezik per jeten apeli i familjes na ndihmoni per transplantin

Nushi Tufa, e cila prej 30 vitesh është infermiere në QSUT, ku iu ka shërbyer mijëra pacientëve, sot ka nevojë për ndihmë.

Kryeinfermjerja prej ditësh ndodhet e shtruar në spital, ndërsa ka nevojë urgjente për transplant të mëlccisë si e vetmja mënyrë për të vijuar jetën. Nushi vuan nga cirroza hepatike në mëlcci. Mësohet se kostoja e një transplanti kushton 110 mijë euro. Familja e saj përmes një apeli, kërkon ndihmë dhe kontribut nga të gjithë shqiptarët, ndërsa ka hapur llogarinë në gofunme.

MESAZHI I FAMILJES
Të dashur miq dhe përkrahës, po ju drejtohem me një lutje të përzemërt në emër të Nushit, një anëtare e dashur e komunitetit tonë, e cila po përballet me një betejë kërcënuese për jetën me cirrozën hepatike.
Shëndeti i Nushit ka rënë me shpejtësi dhe mjekët e saj na kanë bërë të ditur se transplanti i mëlçisë është shansi i saj i vetëm për të mbijetuar. Nushi është një luftëtare, por nuk mund ta fitojë e vetme këtë betejë. Kostoja e një transplanti të mëlçisë dhe shpenzimet mjekësore që lidhen me të janë dërrmuese për të dhe familjen e saj. Ndërsa përballen me barrën emocionale dhe financiare të kësaj situate, ata kanë nevojë urgjente për ndihmën tonë.
Çdo kontribut në këtë fushatë GoFundMe do të shkojë drejtpërdrejt në mbulimin e faturave mjekësore të Nushit, kostot e operacionit të transplantit dhe kujdesin pas operacionit. Bujaria juaj do të lehtësojë ngarkesën financiare mbi familjen e saj dhe do t’i japë Nushit mundësinë për të marrë trajtimin e shpëtimit për të cilin ajo ka dëshpërimisht nevojë.
Ju lutemi merrni parasysh të dhuroni për të mbështetur Nushin në luftën e saj kundër hepatitit të rëndë. Edhe donacioni më i vogël mund të ketë një ndikim të rëndësishëm dhe të sjellë shpresë për Nushin dhe të dashurit e saj gjatë kësaj periudhe sfiduese.
Ne gjithashtu kërkojmë që ta ndani këtë fushatë me miqtë, familjen dhe rrjetet tuaja sociale për të përhapur fjalën dhe për të na ndihmuar të arrijmë objektivin tonë për mbledhjen e fondeve sa më shpejt të jetë e mundur.
Faleminderit për mirësinë, dhembshurinë dhe mbështetjen tuaj. Së bashku, ne mund të bëjmë një ndryshim në jetën e Nushit dhe t’i japim asaj shpresë për një të ardhme më të ndritshme.

Me mirënjohje!
JA KU MUND TE KONTRIBUONI

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts