Bota

Pas sulmit të Iranit, Izraeli vendosi të vazhdojë aksionin në Gaza: Nuk e kemi harruar për asnjë moment misionin tonë

pas sulmit te iranit izraeli vendosi te vazhdoje aksionin ne gaza nuk e kemi harruar per asnje moment misionin tone
pas sulmit te iranit izraeli vendosi te vazhdoje aksionin ne gaza nuk e kemi harruar per asnje moment misionin tone

Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës.
Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do ta largojë atë nga qëllimi i tij për të eliminuar Hamasin.
“Pavarësisht sulmeve të Iranit, ne nuk kemi lënë jashtë vëmendjes për asnjë moment misionin tonë thelbësor në Gaza, që është të shpëtojmë pengjet e mbajtura nga Hamasi”, tha zëdhënësi i ushtrisë izraelite Daniel Hagari.
Sipas ushtrisë, pengjet e rrëmbyer nga Hamasi në sulmin e 7 tetorit kundër Izraelit ndodhen në Rafah, në skajin jugor të Rripit të Gazës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts