Bota

Pas Tajvanit, ‘shkundet’ edhe Kili! Ja sa ishte magnituda

pas tajvanit shkundet edhe kili ja sa ishte magnituda
pas tajvanit shkundet edhe kili ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Righter ka goditur Kilin.

Lajmin për tërmetin në vendin amerikano-latin e ka njoftuar Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC), që ka dhënë edhe detaje.

Në njoftim thuhet se epiqendra e tërmetit ishte 23 kilometra në jug-lindje të qytetit të Concepcion, ku jetojnë mbi 215 mijë njerëz.

Epiqendra e lëkundjeve ishte në një thellësi prej 32 kilometrash. Nuk ka informacione për viktima ose të plagosur nga ngjarja.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts