Bota Sport

Pasues për Atanaskoskin, Partizani zgjedh mbrojtësin që u shpall kampion i Maqedonisë së Veriut

pasues per atanaskoskin partizani zgjedh mbrojtesin qe u shpall kampion i maqedonise se veriut
Partizani është i interesuar për mbrojtësin e majtë, Vangjel Zguro sipas burimeve pranë gazetës. 31-vjeçari në sezonin e shkuar ishte titullar me Strugën, ku u shpall kampion i Maqedonisë së Veriut.

zguro

Pogradecari arriti të dhurojë 6 asiste dhe të shënojë 3 gola në 31 ndeshje. Forma e mirë e sezonit të shkuar ka ngjallur pëlqimin e Partizanit, që e ka vendosur në krye të listës së zëvendësuesve të Atanaskoskit.

Në krahun e majtë të kuqtë kanë edhe një lojtar si Buxhelaj, i cili konsiderohet si një nga të rinjtë më premtues të Superiores. Opsion për këtë rol është konsideruar edhe Esin Hakaj, por klubi nuk ka lëvizur ende në këtë drejtim.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts