Sport

Përformancë pozitive në Portugali, Mihaj përfshihet në formacionin e javës

performance pozitive ne portugali mihaj perfshihet ne formacionin e javes
performance pozitive ne portugali mihaj perfshihet ne formacionin e javes

Enea Mihaj ishte një nga lojtarët më të mirë të Famalicao në barazimin pa gola ndaj Estrelas, takim ky i luajtur në fundjavë për kampionatin portugez. Për shkak të kësaj paraqitje, mbrojtësi i Kombëtares u përfshi në formacionin e javës. Sa i takon notës, përformanca e tij u vlerësua me 7.9.

25-vjeçari ka luajtur jo pak por 13 ndeshje këtë sezon. Futbollisti ka luajtur më parë për PAOK, në Greqi futbollisti ka zhvilluar 3 sezone. Mihaj është ftuar nga trajneri i Shqipërisë, Sylvinho për ndeshjet miqësore ndaj Kilit dhe Suedisë.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts